Czy warto obejrzeć film Oppenheimer? Opinia

Artykuł dodany przez Redakcja (2023-07-24)
Czy warto obejrzeć film Oppenheimer? Opinia

Film Oppenheimer zdobył swoją popularność już na długo przed jego premierą. To głównie za sprawą znanego reżysera oraz historii, która wzbudza emocje u ludzi na całym świecie. Film opowiada o powstaniu bomby atomowej.

Oglądając film Oppenheimer można odnieść wrażenie, że różni się on od pozostałych filmów reżysera - Christophera Nolana. Nie ma w nim typowej dla jego kunsztu filmowego akcji. Film skupia się bardziej na rozmowie i dialogach, a historia wydaje się łagodnie płynąć. Sprawia to, że fani mocnego i szybkiego kina akcji, mogą tego filmu nie polubić.

Fabuła filmu

Film to historia amerykańskiego fizyka i naukowca Roberta Oppenheimera, która miał kluczowy udział w badaniach i wynalezieniu pierwszej na świecie bomby atomowej. W filmie pojawia się wiele wątków okolicznościowych, takich jak wzmianka o ataku Niemiec na Polskę, ponieważ akcja rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Amerykanie wygrywają zbrojny wyścig o wynalezienie bomby atomowej, mimo, że siły radzieckie, poprzez bardzo rozbudowany wywiad mają dostęp do amerykańskich badań w tej dziedzinie.

Najpopularniejsza produkcja 2023 roku?

Cały film Oppenheimer (2023) zdecydowanie jest jednym z najpopularniejszych filmów powstałych w 2023 roku, a jego premiera była jedną z najgłośniejszych, zaraz obok filmu Barbie, który premierę miał tego samego dnia. Film jest zdecydowanie dziełem, które zapadnie w świadomości ludzi na długie lata, tak jak inne filmy wspomnianego reżysera, np. film Interstellar z 2014 roku.

Czy warto obejrzeć Oppenheimer cały film online?

Cały film Oppenheimer na pewno warto obejrzeć. Jest to produkcja ponadczasowa, posiada ona również wartość historyczną i należnie opowiada historię 2 wojny światowej, skupiając się na wydarzeniach wokół człowieka, który dokonał jednego z najważniejszych odkryć w historii - Roberta Oppenheimera. Sprawdź gdzie obejrzeć cały film Oppenheimer, po krótkiej rejestracji.

Tagi: oppenheimer, oppenheimer cały film, oglądaj online, czy warto obejrzeć