Woodstock (1970)
Dokument opowiadający o legendarnym festiwalu Woodstock, który odbył się w 1969 roku.
Dokument opowiadający o legendarnym festiwalu Woodstock, który odbył się w 1969 roku.
Poniżej przedstawiamy listę filmów podobnych do filmu Woodstock.
Gwiazda rocka, Pink, nie potrafi zaakceptować otaczającego go świata. Kiedy trafia do jednego z hoteli w Los Angeles, zaczyna rozmyślać nad swoim życiem.
Dzięki oryginalnemu brzmieniu Queen staje się jednym z najpopularniejszych zespołów w historii muzyki.
Aspirujący dziennikarz muzyczny wyrusza w trasę koncertową z popularnym zespołem rockowym, aby napisać o nim artykuł.
Historia życia Eltona Johna ukazująca artystę od jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów, Berniem Taupinem.
Na islandzkiej farmie ginie w wypadku brat Hery. Zbuntowana dziewczyna znajduje pocieszenie, słuchając muzyki heavy metalowej i marząc o zostaniu gwiazdą rocka.
Film opowiada o Jimie Morrisonie, liderze grupy The Doors. Akcja obejmuje ostatni okres życia legendarnego artysty - od momentu założenia zespołu, po śmierć w wieku 27 lat. Reżyser, zafascynowany mitami współczesnej amerykańskiej kultury, przedstawia swojego bohatera nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również osobę egocentryczną, niszczącą swoich najbliższych. Wokalista, wiecznie odurzony alkoholem i narkotykami, ukazany jest jako człowiek zafascynowany śmiercią i dążący do autodestrukcji. Kreacja Jima Morrisona okazała się rolą życia dla Vala Kilmera. Podczas realizacji obrazu aktor sam wykonywał utwory nieżyjącego muzyka. Film, kreujący przygnębiającą wizję, umocnił tylko popularność artysty. Rzesze fanów Morrisona entuzjastycznie przyjęły opowieść o swoim idolu, który stał się jednym z symboli epoki dzieci-kwiatów.
Film oparty na bestsellerowej biografii zespołu Mötley Crüe. Czterech wyrzutków z Los Angeles zabiera nas na ostrą jazdę po szczytach i odmętach galaktyki metalu.
Dewney Finn (Jack Black), gitarzysta rockowy i wokalista, zostaje wyrzucony z własnego zespołu. Co gorsza, jego współlokator (Mike White), pod naciskiem swojej dziewczyny (Sarah Silverman) każe mu zapłacić zaległy czynsz. Dewney, chcąc rozwiązać swoje problemy finansowe decyduje się na podjęcie pracy nauczyciela na zastępstwie w czwartej klasie pewnej prywatnej szkoły. Jego luźny stosunek do życia i zamiłowanie do muzyki udziela się również uczniom. W szkole Dewney poznaje Yuki, dziewięcioletniego geniusza gitary, który może pomóc mu wygrać konkurs dla najlepszego zespołu rockowego. To z kolei pozwoliłoby Dewneyowi rozwiązać jego problemy finansowe i triumfalny powrót do show-biznesu.
Bohaterem filmu jest Ryszard Riedel, który w latach 1976-94 był wokalistą zespołu Dżem. Nie był on zwykłym człowiekiem i nigdy go za takiego nie uważano. Wiedziano, że jest wrażliwy i ma dziecięcą psychikę. Niektórzy nawet mówili o nim, że jest uosobieniem Piotrusia Pana... Był taki do czasu, kiedy nie wciągnęły go narkotyki. W filmie ujrzymy dzieciństwo Riedla w Chorzowie, przyjaźnie i fascynacje oraz początek konfliktu z ojcem, który pozostawił ogromne piętno na ich życiu, a także o próbie wyjścia Ryśka z nałogu. Jak mówią sami twórcy, z tej opowieści wynikają dwie rzeczy: "że nie da się wygrać z przeznaczeniem i że marzenia nigdy się nie spełniają".
Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną pasją jest śpiew w metalowym zespole Impaled Rektum. Panowie grają razem od 12 lat i nigdy nie dobrnęli do zagrania koncertu. Pewnego dnia odwiedza ich szef wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii. Członkowie zespołu podejmują decyzję - teraz albo nigdy. Kradną furgonetkę, zabierają perkusistę ze szpitala psychiatrycznego i ruszają na festiwal. Zanim jednak dojdzie do pierwszego w ich życiu występu przed publicznością czekają ich przygody z fińską policją, norweską armią i osławioną jednostką "Delta".
Młody mężczyzna budzi się w świecie, gdzie nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów.
W Venice Beach spotkała się para świrów. Postanowili, że stworzą rockowy zespół, więc wyruszają aby ukraść „Magiczne piórko” do gitary, które znajduje się w muzeum rock and rolla.
Historia pierwszego żeńskiego zespołu rockowego, którego dobrze zapowiadająca się kariera zostaje zniszczona przez narkotyki i alkohol.
Chris, ślepo naśladujący muzycznego idola, otrzymuje propozycję zastąpienia go w zespole. Mężczyzna wkrótce przekonuje się, że życie gwiazdy rocka odbiega od jego wyobrażeń.
Niedoszły rockman dostaje po latach drugą szansę na zdobycie sławy i wyrusza w trasę koncertową z zespołem swojego siostrzeńca.
Wiosna 1981 roku. Janek, uczeń klasy maturalnej, mieszka w nadmorskim miasteczku. Razem z dwoma kolegami i bratem zakładają zespół punkowy i nazywają go WCK, czyli wszystko, co kocham. Janek zgłasza WCK na koszaliński festiwal Nowa Fala Rocka. Występ przed publicznością pozwala chłopcom uwierzyć w siebie. Janek zakochuje się w koleżance ze szkoły, Basi. Gdy zostaje wprowadzony stan wojenny, związek nastolatków pada ofiarą polityki - rodzice Basi zakazują córce kontaktów z synem zawodowego wojskowego.
W wieku 23 lat była międzynarodową gwiazdą, a jej piosenki plasowały się na szczytach list przebojów. Za to kiedy kończyła 26 lat, regularnie ją oczerniano i wyśmiewano. Sinéad O’Connor to ikona irlandzkiej muzyki, która wyprzedzała swoje czasy. Film opowiada o jej fenomenalnym dojściu do światowej sławy oraz o tym, jak obrazoburcza osobowość doprowadziła do usunięcia jej z panteonu gwiazd muzyki pop. Obserwujemy Sinéad zarówno podczas koncertu w Medison Square Garden w 1992 roku, jak i w czasie słynnego występu w Saturday Night Live, gdzie a capella zaśpiewała kultowy utwór Boba Marleya w proteście przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kościele katolickim i publicznie podarła fotografię Jana Pawła II. Szczery wywiad stanowi podstawę narracji filmu.
Podkreśla podróż Renaissance World Tour, od jej powstania, przez otwarcie w Sztokholmie w Szwecji, aż do finału w Kansas City w stanie Missouri. Chodzi o intencję Beyoncé, ciężką pracę, zaangażowanie w każdym aspekcie produkcji, jej twórczy umysł i cel, jakim jest stworzenie dziedzictwa i opanowanie rzemiosła. Trasa koncertowa Beyoncé Renaissance World Tour, przyjęta z niezwykłym uznaniem, stworzyła sanktuarium wolności i wspólnej radości dla ponad 2,7 miliona fanów.
Pewnej styczniowej nocy w 1985 roku największe gwiazdy muzyki zebrały się, by nagrać "We Are the World". W tym dokumencie zaglądamy za kulisy tego historycznego wydarzenia.
Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami.
W 1982 roku dwóch nastoletnich przyjaciół, George Michael i Andrew Ridgeley, wyruszyło na podbój świata jako duet WHAM! Ten cel udało im się osiągnąć w czerwcu 1986 roku, kiedy to zagrali swój ostatni koncert na Stadionie Wembley. Teraz, po raz pierwszy w historii, prezentujemy niesamowitą opowieść wyrażoną ich własnymi słowami o tym, jak w ciągu czterech lat świat muzyki pop został zupełnie zdominowany przez ich ponadczasowe hity, przebój za przebojem — „Club Tropicana”, „Wake Me Up Before You Go Go”, „Freedom”, „I’m Your Man” i oczywiście „Last Christmas”.
Szczere spojrzenie zza kulis na walkę legendarnej gwiazdy ze śmiertelną chorobą. Ten inspirujący dokument, który pełni także funkcję listu miłosnego do jej fanów, celebruje muzykę, która ukształtowała jej życie i pokazuje, jak odporny może być ludzki duch.
84-letnia Vika jest gwiazdą warszawskich klubów i miejskim kolorowym ptakiem. Charyzmatyczna DJ-ka otacza się młodymi ludźmi, powtarzając, że wiek jest jedynie stanem umysłu. Lecz gdy zdrowie zaczyna szwankować, Vika musi zmierzyć się z przemijaniem. Czy odnajdzie cel w dawaniu radości innym seniorom - równie samotnym, jak ona?
Młody i ambitny perkusista za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki jazzowej.
Władysław Szpilman wraz z rodziną mieszka w Warszawie. Jest młodym, zdolnym pianistą, żydowskiego pochodzenia. Gdy do miasta wkraczają Niemcy, i wkrótce potem zakładają getta, młody Władek zarabia jako pianista w kawiarniach. Z biegiem czasu Niemcy rozpoczynają wywóz Żydów, a Szpilmanowi w ostatniej chwili udaje się uniknąć losu rodziny, którą zagnano do wagonu pociągu. Wkrótce potem Władysław ucieka z getta i dzięki polskim przyjaciołom znajduje ukrycie przed okupantami. Niestety nie zaznaje spokoju na długo. Zaraz po wybuchu Powstania Warszawskiego Szpilman musi uciekać.
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.
Dramat rozgrywa się pomiędzy Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, jednym z najsłynniejszych twórców muzyki, a Włochem Antoniem Salierim, nadwornym kompozytorem cesarza Austrii Józefa II. Długo oczekiwany przez Salierego sukces - zaszczytna funkcja nadwornego muzyka - zostaje przyćmiony. Na dworze cesarskim pojawia się intruz: młody, utalentowany i już słynny kompozytor, u którego cesarz zamawia nową operę. Oszalały z zazdrości Salieri planuje zniszczyć Mozarta.
Kalifornia, lata 80. Wywodząca się z ulic Compton grupa NWA rewolucjonizuje kulturę hip-hopu.
Dublin, rok 1985. Conor to typowy irlandzki chłopak. Chodzi do prywatnej szkoły, kocha grać na gitarze, trochę komponuje. Pewnego dnia dowiaduje się, że kłopoty finansowe rodziny oznaczają dla niego zmianę szkoły, niestety na gorsze. Wszystko się jednak zmienia, gdy chłopak poznaje ekstrawagancką dziewczynę - Raphinę. Pod jej wpływem zaczyna poważnie myśleć o stworzeniu zespołu muzycznego. Wkrótce zmienia wizerunek, przybiera pseudonim i zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. Jednak lokalna sława mu nie wystarcza. Pod wpływem Raphiny, z którą łączy go już coś więcej niż tylko przyjaźń, decyduje się jechać do Anglii, do Londynu, by tam robić karierę.
Neapol, lata 80. Dzięki przemytowi kaset ze składankami ambitny DJ i jego bracia zdobywają szczyt branży muzycznej — i popadają w konflikt z prawem.