Woodstock (1970)
Dokument opowiadający o legendarnym festiwalu Woodstock, który odbył się w 1969 roku.
Top lista najlepszych filmów o temacie Rock. Sprawdź ranking i wybierz film do obejrzenia.
Dokument opowiadający o legendarnym festiwalu Woodstock, który odbył się w 1969 roku.
Gwiazda rocka, Pink, nie potrafi zaakceptować otaczającego go świata. Kiedy trafia do jednego z hoteli w Los Angeles, zaczyna rozmyślać nad swoim życiem.
Dzięki oryginalnemu brzmieniu Queen staje się jednym z najpopularniejszych zespołów w historii muzyki.
Aspirujący dziennikarz muzyczny wyrusza w trasę koncertową z popularnym zespołem rockowym, aby napisać o nim artykuł.
Historia życia Eltona Johna ukazująca artystę od jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów, Berniem Taupinem.
Film opowiada o Jimie Morrisonie, liderze grupy The Doors. Akcja obejmuje ostatni okres życia legendarnego artysty - od momentu założenia zespołu, po śmierć w wieku 27 lat. Reżyser, zafascynowany mitami współczesnej amerykańskiej kultury, przedstawia swojego bohatera nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również osobę egocentryczną, niszczącą swoich najbliższych. Wokalista, wiecznie odurzony alkoholem i narkotykami, ukazany jest jako człowiek zafascynowany śmiercią i dążący do autodestrukcji. Kreacja Jima Morrisona okazała się rolą życia dla Vala Kilmera. Podczas realizacji obrazu aktor sam wykonywał utwory nieżyjącego muzyka. Film, kreujący przygnębiającą wizję, umocnił tylko popularność artysty. Rzesze fanów Morrisona entuzjastycznie przyjęły opowieść o swoim idolu, który stał się jednym z symboli epoki dzieci-kwiatów.
Na islandzkiej farmie ginie w wypadku brat Hery. Zbuntowana dziewczyna znajduje pocieszenie, słuchając muzyki heavy metalowej i marząc o zostaniu gwiazdą rocka.
Film oparty na bestsellerowej biografii zespołu Mötley Crüe. Czterech wyrzutków z Los Angeles zabiera nas na ostrą jazdę po szczytach i odmętach galaktyki metalu.
Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną pasją jest śpiew w metalowym zespole Impaled Rektum. Panowie grają razem od 12 lat i nigdy nie dobrnęli do zagrania koncertu. Pewnego dnia odwiedza ich szef wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii. Członkowie zespołu podejmują decyzję - teraz albo nigdy. Kradną furgonetkę, zabierają perkusistę ze szpitala psychiatrycznego i ruszają na festiwal. Zanim jednak dojdzie do pierwszego w ich życiu występu przed publicznością czekają ich przygody z fińską policją, norweską armią i osławioną jednostką "Delta".
Bohaterem filmu jest Ryszard Riedel, który w latach 1976-94 był wokalistą zespołu Dżem. Nie był on zwykłym człowiekiem i nigdy go za takiego nie uważano. Wiedziano, że jest wrażliwy i ma dziecięcą psychikę. Niektórzy nawet mówili o nim, że jest uosobieniem Piotrusia Pana... Był taki do czasu, kiedy nie wciągnęły go narkotyki. W filmie ujrzymy dzieciństwo Riedla w Chorzowie, przyjaźnie i fascynacje oraz początek konfliktu z ojcem, który pozostawił ogromne piętno na ich życiu, a także o próbie wyjścia Ryśka z nałogu. Jak mówią sami twórcy, z tej opowieści wynikają dwie rzeczy: "że nie da się wygrać z przeznaczeniem i że marzenia nigdy się nie spełniają".
Dewney Finn (Jack Black), gitarzysta rockowy i wokalista, zostaje wyrzucony z własnego zespołu. Co gorsza, jego współlokator (Mike White), pod naciskiem swojej dziewczyny (Sarah Silverman) każe mu zapłacić zaległy czynsz. Dewney, chcąc rozwiązać swoje problemy finansowe decyduje się na podjęcie pracy nauczyciela na zastępstwie w czwartej klasie pewnej prywatnej szkoły. Jego luźny stosunek do życia i zamiłowanie do muzyki udziela się również uczniom. W szkole Dewney poznaje Yuki, dziewięcioletniego geniusza gitary, który może pomóc mu wygrać konkurs dla najlepszego zespołu rockowego. To z kolei pozwoliłoby Dewneyowi rozwiązać jego problemy finansowe i triumfalny powrót do show-biznesu.
Młody mężczyzna budzi się w świecie, gdzie nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów.
W Venice Beach spotkała się para świrów. Postanowili, że stworzą rockowy zespół, więc wyruszają aby ukraść „Magiczne piórko” do gitary, które znajduje się w muzeum rock and rolla.
Wiosna 1981 roku. Janek, uczeń klasy maturalnej, mieszka w nadmorskim miasteczku. Razem z dwoma kolegami i bratem zakładają zespół punkowy i nazywają go WCK, czyli wszystko, co kocham. Janek zgłasza WCK na koszaliński festiwal Nowa Fala Rocka. Występ przed publicznością pozwala chłopcom uwierzyć w siebie. Janek zakochuje się w koleżance ze szkoły, Basi. Gdy zostaje wprowadzony stan wojenny, związek nastolatków pada ofiarą polityki - rodzice Basi zakazują córce kontaktów z synem zawodowego wojskowego.
Historia pierwszego żeńskiego zespołu rockowego, którego dobrze zapowiadająca się kariera zostaje zniszczona przez narkotyki i alkohol.
Jest to historia o nastoletniej dziewczynie o imieniu Mitchie, która desperacko pragnie spędzić wakacje na prestiżowym obozie rockowym. Może to jednak zrobić jedynie pod warunkiem, że będzie pomagać swojej mamie, która zatrudniła się jako kucharka na ww. obozie. Kiedy podczas obozu Mitchie próbuje w samotności swoich umiejętności w śpiewaniu, słyszy ją - choć nie widzi - nastoletni gwiazdor muzyki pop, Shane, i postanawia dowiedzieć się, kto kryje się za tym pięknym głosem. Jednocześnie Mitchie, chcąc zaprzyjaźnić się z "królową obozu" Tess Tyler, okłamuje wszystkich, że jej mama jest prezenterką programu "Hity i Newsy" w Chinach. Jednak Tess nie jest prawdziwą przyjaciółką Mitchie - wykorzystuje ją, a kiedy odkrywa, że główna bohaterka ma piękny głos, spycha ją na dalszy plan, każąc jej śpiewać w chórkach. Po odkryciu kłamstwa Mitchie zostaje skreślona z listy chóru i zakłada zespół z przyjaciółką.
Chris, ślepo naśladujący muzycznego idola, otrzymuje propozycję zastąpienia go w zespole. Mężczyzna wkrótce przekonuje się, że życie gwiazdy rocka odbiega od jego wyobrażeń.
Niedoszły rockman dostaje po latach drugą szansę na zdobycie sławy i wyrusza w trasę koncertową z zespołem swojego siostrzeńca.