Historia polskich gangsterów na wielkim ekranie, czyli film Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Artykuł dodany przez Redakcja (2023-05-27)
Historia polskich gangsterów na wielkim ekranie, czyli film Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Nie jestem fanem polskich filmów, szczególnie, jeżeli chodzi o współczesne produkcje. Film "Jak zostałem gangsterem" jest jednak wyjątkiem. W tym artykule przedstawię Ci obrys fabuły wspomnianego filmu oraz powody, dla których koniecznie musisz go obejrzeć.

Maciej Kawulski, czyli reżyser filmu "Jak zostałem Gangsterem", jest znany między innymi z produkcji Underdog z 2019 roku, która opowiada o walkach MMA. Tym razem twórca postanowił przedstawić historię gangstera, nazywanego wodzem (granego przez Marcina Kowalczyka). Co ciekawe większość wydarzeń z filmu jest oparta na faktach. Nie zmienia to faktu, że ze względu, na chociażby ochronę danych osobowych, postacie w dużej mierze zostały zmyślone.

Jest to przykład dojrzałego kina sensacyjnego, w którym nie zabraknie akcji, ale również wielu wątków angażujących widza do refleksji, jak chociażby postawa głównego bohatera. Mimo, że obiektywnie (jako gangster) robi złe rzeczy, to ma on swoje zasady. Jedną z tych zasad jest okradanie tylko bogatych. Jest on przykładem przeciwieństwa typowego gangstera z czasów opisanych w filmie. Uważa on, że interesy lubią ciszę, jest zdyscyplinowany, a dzięki temu bardzo skuteczny, co ostatecznie doprowadza go na sam szczyt.

Fabuła filmu

Akcja filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" rozpoczyna się w latach 70-tych. Poznajemy wtedy młodego chłopaka, który od najmłodszych lat uwielbia adrenalinę oraz nienawidzi, gdy ktoś mówi mu co ma robić. Z czasem dochodzi do tego pragnienie pieniędzy oraz życia na własnych zasadach, co ostatecznie wprowadza go na drogę do zostania gangsterem.

W filmie pojawia się również bardzo istotny wątek miłosny. Główny bohater zakochuje się w poznanej Magdzie (granej przez Natalię Szroeder), po czym decyduje się na zakup domu, w którym razem mają zamieszkać.

Scena z filmu Jak zostałem gangsterem, w której występuje Magda

Wspomniana postać przewija się przez kolejne etapy życia naszego bohatera, odgrywając w nich rolę pochylni i równowagi. Jest ona porządną, kulturalną dziewczyną z dobrego domu oraz wywiera dobra wpływ na gangstera.

Inną z ważnych postaci jest Walden, który pojawia się w życiu naszego gangstera znikąd i staje się jego najlepszym kumplem. Przyjaźń ta sprawi dużo kłopotów w kolejnych etapach życia, szczególnie w momencie, kiedy zrobi się niebezpiecznie.

Główny bohater ostatecznie dostaje się do elitarnego szczytu świata przestępczego, gdzie poznaje najbardziej wpływowych gangsterów w Polsce. Jak się okazuje, na szczycie tym nie jest wcale tak kolorowo.

Obsada filmu

W filmie "Jak zostałem gangsterem" zagrali:

 • Marcin Kowalczyk (główny bohater)
 • Tomasz Włosok (Walden)
 • Natalia Siwiec (Viola)
 • Natalia Szroeder (Magda)
 • Jan Frycz (Daniel)
 • Adam Woronowicz (Ryszard)
 • Piotr Rogucki (Marian)
 • Janusz Chabior (Magi)
 • Marek Dyjak (oficer CBŚ)
 • Adam Bobik (Łomek)
 • Józef Pawłowski (Tysiek)

Zwiastun filmu

Obejrzyj zwiastun filmu "Jak zostałem gangsterem":

Czy warto obejrzeć film?

Tak jak wspomniałem na początku tego wpisu, film ten jest wyjątkiem, jeżeli chodzi o współczesne polskie produkcje. Jest on na naprawdę wysokim poziomie i ogląda się go po prostu świetnie. Całość udoskonala świetna ścieżka dźwiękowa, która idealnie wpisuje się i jednocześnie tworzy charakterystyczny klimat tego filmu.

Również świetny dobór aktorów ma ogromny wpływ na odbiór tej produkcji. Wszystkie jej elementy wydają się być bardzo spójne, przez co film na prawdę potrafi wciągnąć na ponad 2 godziny seansu, bo trwa on dokładnie 2 godziny i 13 minut.

Trzeba też wspomnieć, że powstała kontynuacja pod tytułem Jak pokochałam gangstera. Osobiście nie przypadła mi ona do gustu.

Gdzie obejrzeć film Jak zostałem gangsterem?

Jeżeli chcesz obejrzeć film Jak zostałem gangsterem, zajrzyj na stronę Jak zostałem gangsterem Cały Film. Zostaniesz poproszony o rejestrację, po której będziesz miał dostęp do źródeł filmu do obejrzenia online.

Tagi: jak zostałem gangsterem, gangsterzy, polskie filmy