obrazek artykułu Co obejrzeć? Te filmy musisz zobaczyć! 8 świetnych propozycji

Co obejrzeć? Te filmy musisz zobaczyć! 8 świetnych propozycji

Kolberg 2020-06-10

W oparciu o statystyki Wyszukiwarki Filmów oraz indywidualne preferencje przygotowałem listę ośmiu filmów, które na pewno z chęcią obejrzysz. Co warto obejrzeć? Filmy te wyróżniają się na tle innych, potrafią naprawdę wciągnąć oraz utrzymać uwagę widza aż do samego końca.

Tweetnij

Wilk z Wall Street (2013)

To z pewnością jeden z moich ulubionych filmów. Martin Scorsese opowiada nam historię Jordana Belforta, świetnego brokera, który pnie się po kolejnych szczeblach finansowych, zaczynając od małej firmy a kończąc na dużej, wpływowej korporacji, która staje się celem agentów FBI. Co ciekawe film jest oparty na prawdziwej historii maklera o tym samym nazwisku. Fabuła obraca się w klimatach komediowych, a świetna gra aktorska Leonardo DiCaprio sprawia, że tej produkcji nie można pominąć.

Nienawistna ósemka (2015)

Nienawistna ósemka to rodzaj filmu, w którym fabuła opiera się głównie na dialogach, co widać już na samym początku. Mimo to osobiście nie odczułem dyskomfortu związanego z ciągłym słuchaniem aktorów, a to wszystko za sprawą Quentina Tarantino, który genialnie operuje prezentowaną historią i potrafi zaciekawić oraz wciągnąć widza. Film obraca się wokół (przede wszystkim)westernu, dramatu oraz dreszczowca, a głównym elementem fabuły jest intrygująca, krwawa zagadka dotycząca miejsca do którego trafiają nasi bohaterzy. Film jest naprawdę ciekawy i zdecydowanie warty obejrzenia.

Rocketman (2019)

Myślę, że Rocketman jest niedocenionym filmem. Szczególnie po głośnym sukcesie Bohemian Rhapsody, który jak uważam jest gorszy od Rocketmana. Również jest to biografia muzyczna, jednak przedstawiona w trochę innej formie. Musical to gatunek, za którym nie przepadam, jednak w tym przypadku okazało się, że z chęcią wracam do tej produkcji. Film to biografia Eltona Johna, która pokazuje jego życie od najmłodszych lat. Skupia się on na problemach osobistych muzyka, takich jak uzależnienia od używek oraz samotność i brak akceptacji. Oczywiście przedstawiony jest również proces tworzenia oraz osiągania sukcesu w branży muzycznej. Całość jest opatrzona pięknie skomponowanymi wersjami utworów Eltona.

Dwunastu gniewnych ludzi (1957)

Tym razem cofamy się do lat 50, czyli do totalnej klasyki kina. Dwunastu gniewnych ludzi, podobnie jak Nienawistna ósemka, opiera się głównie na dialogach. Członkowie ławy przysięgłych mają zadecydować o wyroku za rzekome morderstwo. Jednak jeden z nich ma wątpliwości co do słuszności stawianych zarzutów, co rozpoczyna wielogodzinną, interesującą dyskusję. Produkcja pokazuje, jak ważną rolę w filmach odgrywają aktorzy. Okazuje się, że da się zrobić ciekawy film, w którym akcja rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, bez żadnych efektów specjalnych, opierając wszystko na rozmowie i zachowaniu aktorów.

Wyspa tajemnic (2010)

Z początku nie byłem przekonany do oglądania tego filmu, za sprawą streszczenia fabuły, która nie wydawała się być jak dla mnie interesująca. Jednak po przejrzeniu jego recenzji oraz dostrzeżeniu w jak wielu rankingach się znajdywał, postanowiłem go obejrzeć i zdecydowanie było warto. Streszczona fabuła, z którą się spotkałem nie wspominała o najciekawszym elemencie filmu, którym jest odkryty, rzekomy spisek i dążenie bohatera do jego odkrycia oraz w późniejszym etapie ucieczki z wyspy. Główny bohater (którego gra Leonardo DiCaprio) zaczyna podejrzewać kolejne osoby, jako rzekomo zaangażowane w spisek. Myślę, że zdradziłem już wystarczająco historii przedstawionej w filmie, po resztę zapraszam do jego obejrzenia, na pewno warto.

Forrest Gump (1994)

Tego filmu nie mogło zabraknąć na tej liście. Opowiada on historię Forresta Gumpa, chłopca o niskim ilorazie inteligencji. Film porusza mnóstwo wątków, postać Forresta jest bardzo interesująca. W swoim życiu podejmuje się on takich czynów, jak wstąpienie do wojska, zostanie kapitanem kutra rybackiego, w pewnym momencie zostaje nawet milionerem. Film odnosi się również we fragmentach do popkultury lat, w których żyje Forrest. Na pewno nie jest to film, na którym będziecie się nudzić.

Furia (2014)

Tym razem zmieniamy nieco klimaty. Furia to nazwa czołgu, którym załoga wraz z młodym, wrażliwym chłopakiem wyrusza za linię frontu w celu obrony alianckich linii zaopatrzenia. Sprawy się komplikują, gdy cała załoga czołgu ma stawić czoła dziesiątkom żołnierzy wroga. W filmie możemy zobaczyć wiele scen walki oraz przemianę młodego mężczyzny, który pierwszy raz ma styczność z tak drastyczną rzeczywistością. Zdecydowanie polecam.

Interstellar (2014)

Interstellar wchodzi w gatunki fantastyki naukowej, jego fabuła skupia się na kosmosie oraz czasoprzestrzeni, w której to naukowcy odkrywają możliwość podróżowania. Film mówi o wielkim kryzysie na ziemi, który może zakończyć istnienie gatunku ludzkiego. Bezsprzecznie potrafi on wciągnąć i zaciekawić.

Oczywiście można by tak wymieniać jeszcze bardzo długo. Jest mnóstwo świetnych filmów, wartych uwagi. Ja postarałem się wybrać osiem z nich, które jak uważam trzeba obejrzeć.

Tweetnij

Co dziś obejrzeć? - dzisiejsze rekomendacje filmów