Co obejrzeć wieczorem? Najciekawsze filmowe propozycje

Artykuł dodany przez Redakcja (2023-05-16)
Co obejrzeć wieczorem? Najciekawsze filmowe propozycje

Wieczory są często naszą jedyną chwilą relaksu po ciężkim dniu w pracy. Jedną z najpopularniejszych rozrywek od lat jest oglądanie filmów. W tym artykule przedstawimy Ci propozycje filmów, które możesz obejrzeć wieczorem, sam, czy też ze swoją drugą połówką. Na pewno nie pożałujesz!

Scena z filmu Jak zostałem gangsterem (2019)

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2019)

Mimo, że osobiście nie jestem fanem polskich produkcji filmowych, film pod tytułem Jak zostałem gangsterem bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Jest to jedna z (według mnie) najlepszych polskich produkcji filmowych minionych kilku, czy też kilkunastu lat.

Akcja filmu zaczyna się już w latach 70tych, kiedy to główny bohater, jeszcze jako młody chłopak, zaczyna się buntować przeciw tradycyjnemu podejściu do życia. Zainspirowany starszymi autorytetami ze świata przestępczego, postanawia, że gdy dorośnie, zostanie gangsterem. Dalsza część filmu pokazuje losy dorosłego już bohatera, który wspina się po szczeblach świata gangsterów, aby dojść do samego szczytu. Obejrzyj film, jeżeli chcesz się dowiedzieć, co go tam czeka.

Film ten ogląda się bardzo przyjemnie, ze względu na ciekawie opowiadaną historię oraz dobrze dobraną ścieżkę dźwiękową. To sprawia, że jest to idealny film do obejrzenia wieczorem.

Film Menu (2022)

Menu (2022)

Film Menu z 2022r. w reżyserii Marka Myloda to historia wyprawy pewnej młodej pary na wyspę, na której znajduje się, owiana sławą, restauracja, którą zarządza ekscentryczny szef kuchni. Para, wraz z innymi uczestnikami uczty zostaje częstowana coraz to bardziej wymyślnymi potrawami, z ciekawą otoczką fabularną. Jak się okazuje po pewnym czasie, nie jest to zwykła uczta, lecz uczestnicy nie mogą się już wycofać.

Film ten bardzo dobrze operuje na elemencie szoku widza. Pozornie niewinny okazuje się być bardzo intrygujący i wciągający. Możemy go zaklasyfikować do gatunku horrorów, lecz także komedii, ze względu, na jego charakter. Jest to pozycja, którą zdecydowanie warto obejrzeć długim wieczorem, sam lub ze swoim partnerem

Scena z filmu Irlandczyk (2019)

Irlandczyk (2019)

Irlandczyk z 2019 roku to kolejny film gangsterski, w reżyserii Martina Scorsese. Tym razem jednak, przenosimy się do stanów zjednoczonych, w których to poznajemy historię Franka Sheerana, który pracując jako kierowca, przypadkiem napotyka na drodzę wpływowego gangstera Russela Baffalino, który wciąga go w świat przestępczy. Główny bohater wspinając się po kolejnych szczeblach kariery poznaje m.in. Jimma Hoffe (przewodniczącego związku Teamsterów) i zostaje jego prawą ręką.

W filmie pojawia się mnóstwo ciekawych wątków i postaci znanych nam z historii Stanów Zjednoczonych. Film na pewno warto obejrzeć, szczególnie, gdy mamy więcej czasu wieczorem, ponieważ produkcja ta trwa aż trzy i pół godziny. Nie zmienia to faktu, iż filmem nie sposób się jest znudzić, ze względu na świetnie dobranych aktorów oraz niepowtarzalny klimat stworzony przez świetnego reżysera.

Scena z filmu Więzień nienawiści (1998)

Więzień nienawiści (1998)

Tym razem cofamy się do roku 1998, do filmu pod tytułem Więzień nienawiści. Produkcja ta porusza problem skrajności ideowych, które reprezentuje główny bohater tego filmu. Jego poglądy doprowadzają go do momentu, w którmy popełnia ciężkie przestępstwo, za które trafia do więzienia. Za kratami pozwala sobie na refleksje, które bardzo go odmieniają. Po wyjściu zza krat jest już odmienionym człowiekiem, natomiast to nie koniec problemów. Jego młodszy brat, któremu przez lata wpajał jego idee, zmierza ku tej samej drodze, która doprowadziła jego starszego brata za kraty.

Z początku nie byłem zdecdowany co do tego filmu, ze względu na oprawę graficzną materiałów promocyjnych. Po obejrzeniu filmu, okazało się jednak, że potrafi on na prawdę wciągnąć. Faktem jest, że porusza on cięższe tematy i wzmaga w nas refleksję, przez co film ten jest jeszcze bardziej interesujący i warty obejrzenia.

Scena z filmu Źle się dzieje w El Royale (2018)

Źle się dzieje w El Royale (2018)

Źle się dzieje w El Royale odlrywa przed nam mroczną historię motelu El Royale, znajdującego się na granicy stanów Newada i Kalifornia. Początkowy poznajemy kilku bohaterów, którzy przybywają do motelu w tym samym czasie. Z pozoru są to normalni, nie wyróżniający się ludzie. Po czasie dowiadujemy się, że nie tylko motel, ale również przybysze skrywają przed sobą tajemnice, które przywiodły ich do tego miejsca.

Film prowadzi historię, odkrywając kolejne tajemnice i prezentując przeszłość miejsca oraz przybyłych gości. Trzyma nas on w napięciu do samego końca, który jest również bardzo spektakularny. Film zdecydwoanie mogę polecić osobom, które lubią klimaty pokroju Wyspy Tajemnic, czy też ogólnie zagadki produkcje z motywem tajemnicy. Wieczor będzie idelną porą do obejrzenia tego filmu.

Scena z filmu Wilk z Wall Street (2013)

Wilk z Wall Street (2013)

Wilk z Wall Stree, czyli Jordan Belfort to broker, który opanowując techniki percepcji i przekonywania ludzi, zakłada swoją firmę brokerską, dzięki której zbija fortunę. Zaczna on sprzedaży śmieciowych akcji z dużą marżą, kończąc na wprowadzaniu na rynki finansowe giganta z branży modowej. W filmie bardzo dokładnie poznajemy postać głównego bohatera, granego przez Leonardo DiCaprio, który świetnie sprawdził się w roli filmwego wilka.

Jest to jedna z moich ulubionych produkcji. Co ciekawe, Jordan Belfort to prawdziwa postać, a historię przedstawione w filmie, mimo, że trochę podkolorowane, w dużej części wydarzyły się na prawdę. To sprawia, że film ten ogląda się z dużym zaciekawieniem, również osobom nie znającym się na kwestiach finansowych. Obejrzyjcie film Wilk z Wall Street, a na pewno nie raz do niego wrócicie.

Scena z filmu Rocketman (2019)

Rocketman (2019)

Uważam, że Rocketman jest niedocenionym filmem. Szczególnie po głośnym sukcesie Bohemian Rhapsody. Tak samo, jak wspomniany film o Queen, jest to biografia muzyczna, jednak przedstawiona w trochę innej formie. Musical to gatunek, za którym nie przepadam, jednak w tym przypadku okazało się, że z chęcią wracam do tej produkcji. Film to biografia Eltona Johna, która pokazuje jego życie od najmłodszych lat. Skupia się on na problemach osobistych muzyka, takich jak uzależnienia od używek oraz samotność i brak akceptacji. Oczywiście przedstawiony jest również proces tworzenia oraz osiągania sukcesu w branży muzycznej. Całość jest opatrzona pięknie skomponowanymi wersjami utworów Eltona.

Jako, że jest to musical, usłyszymy w nim wiele odświeżonych wersji utworów Eltona oraz zobaczymy choreografie taneczne prezentowane przez aktorów pod rytm dzieł muzyka. Film ogląda się bardzo przyjemnie, szczególnie wieczorem.

Scena z filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (2008)

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (2008)

Tytułowy Benjamin Button cierpi na niespotykaną przypadłość. Zamiast się starzeć, młodzieje. Poznajemy go na początku filmu, gdy trafia on do domu spokojnej starości. Bardzo szybko okazuje się, że mężczyzna jest wyjątkowy. Z wiekiem brzywa mu zdrowia oraz młodej sylwetki. Poznajemy pełną różnych wątków historię życie człowieka, który zostasł obdarzony bardzo wyjątkową cechą.

Film ze względu na tematyke nie może nie zaciekawić. Całość jest oprawiona w lekko baśniową otoczkę, co sprzyja tego rodzaju produkcji. Jest on zdecydowanie wart obejrzenia.

Mam nadzieję, że pomogłem Ci wybrać film do obejrzenia wieczorem. Przedstawione przeze mnie propozycje to prawdziwe perełki, jeżeli chodzi o kinematografię. Potrafią wciągnąć na długie godziny, a imersja sprawia, że nie sposób się od nich oderwać.

Jeżeli jednak nadal nie znalazłeś filmu do obejrzenia, możesz skorzystać z narzędzi na naszej stronie, takich jak losowanie filmu, czy też Wyszukiwarka podobnych filmów. Obowiązkowo sprawdź też katalog stron z całymi filmami online.

Tagi: co obejrzeć, co obejrzeć wieczorem, rekomendacje filmów