Brud (2019)
Film oparty na bestsellerowej biografii zespołu Mötley Crüe. Czterech wyrzutków z Los Angeles zabiera nas na ostrą jazdę po szczytach i odmętach galaktyki metalu.
Film oparty na bestsellerowej biografii zespołu Mötley Crüe. Czterech wyrzutków z Los Angeles zabiera nas na ostrą jazdę po szczytach i odmętach galaktyki metalu.
Poniżej przedstawiamy listę filmów podobnych do filmu Brud.
Aspirujący dziennikarz muzyczny wyrusza w trasę koncertową z popularnym zespołem rockowym, aby napisać o nim artykuł.
Dzięki oryginalnemu brzmieniu Queen staje się jednym z najpopularniejszych zespołów w historii muzyki.
Historia życia Eltona Johna ukazująca artystę od jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów, Berniem Taupinem.
Bohaterem filmu jest Ryszard Riedel, który w latach 1976-94 był wokalistą zespołu Dżem. Nie był on zwykłym człowiekiem i nigdy go za takiego nie uważano. Wiedziano, że jest wrażliwy i ma dziecięcą psychikę. Niektórzy nawet mówili o nim, że jest uosobieniem Piotrusia Pana... Był taki do czasu, kiedy nie wciągnęły go narkotyki. W filmie ujrzymy dzieciństwo Riedla w Chorzowie, przyjaźnie i fascynacje oraz początek konfliktu z ojcem, który pozostawił ogromne piętno na ich życiu, a także o próbie wyjścia Ryśka z nałogu. Jak mówią sami twórcy, z tej opowieści wynikają dwie rzeczy: "że nie da się wygrać z przeznaczeniem i że marzenia nigdy się nie spełniają".
Młody mężczyzna budzi się w świecie, gdzie nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów.
Historia pierwszego żeńskiego zespołu rockowego, którego dobrze zapowiadająca się kariera zostaje zniszczona przez narkotyki i alkohol.
Chris, ślepo naśladujący muzycznego idola, otrzymuje propozycję zastąpienia go w zespole. Mężczyzna wkrótce przekonuje się, że życie gwiazdy rocka odbiega od jego wyobrażeń.
Gwiazda rocka, Pink, nie potrafi zaakceptować otaczającego go świata. Kiedy trafia do jednego z hoteli w Los Angeles, zaczyna rozmyślać nad swoim życiem.
Na islandzkiej farmie ginie w wypadku brat Hery. Zbuntowana dziewczyna znajduje pocieszenie, słuchając muzyki heavy metalowej i marząc o zostaniu gwiazdą rocka.
Film opowiada o Jimie Morrisonie, liderze grupy The Doors. Akcja obejmuje ostatni okres życia legendarnego artysty - od momentu założenia zespołu, po śmierć w wieku 27 lat. Reżyser, zafascynowany mitami współczesnej amerykańskiej kultury, przedstawia swojego bohatera nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również osobę egocentryczną, niszczącą swoich najbliższych. Wokalista, wiecznie odurzony alkoholem i narkotykami, ukazany jest jako człowiek zafascynowany śmiercią i dążący do autodestrukcji. Kreacja Jima Morrisona okazała się rolą życia dla Vala Kilmera. Podczas realizacji obrazu aktor sam wykonywał utwory nieżyjącego muzyka. Film, kreujący przygnębiającą wizję, umocnił tylko popularność artysty. Rzesze fanów Morrisona entuzjastycznie przyjęły opowieść o swoim idolu, który stał się jednym z symboli epoki dzieci-kwiatów.
Dewney Finn (Jack Black), gitarzysta rockowy i wokalista, zostaje wyrzucony z własnego zespołu. Co gorsza, jego współlokator (Mike White), pod naciskiem swojej dziewczyny (Sarah Silverman) każe mu zapłacić zaległy czynsz. Dewney, chcąc rozwiązać swoje problemy finansowe decyduje się na podjęcie pracy nauczyciela na zastępstwie w czwartej klasie pewnej prywatnej szkoły. Jego luźny stosunek do życia i zamiłowanie do muzyki udziela się również uczniom. W szkole Dewney poznaje Yuki, dziewięcioletniego geniusza gitary, który może pomóc mu wygrać konkurs dla najlepszego zespołu rockowego. To z kolei pozwoliłoby Dewneyowi rozwiązać jego problemy finansowe i triumfalny powrót do show-biznesu.
Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną pasją jest śpiew w metalowym zespole Impaled Rektum. Panowie grają razem od 12 lat i nigdy nie dobrnęli do zagrania koncertu. Pewnego dnia odwiedza ich szef wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii. Członkowie zespołu podejmują decyzję - teraz albo nigdy. Kradną furgonetkę, zabierają perkusistę ze szpitala psychiatrycznego i ruszają na festiwal. Zanim jednak dojdzie do pierwszego w ich życiu występu przed publicznością czekają ich przygody z fińską policją, norweską armią i osławioną jednostką "Delta".
W Venice Beach spotkała się para świrów. Postanowili, że stworzą rockowy zespół, więc wyruszają aby ukraść „Magiczne piórko” do gitary, które znajduje się w muzeum rock and rolla.
Niedoszły rockman dostaje po latach drugą szansę na zdobycie sławy i wyrusza w trasę koncertową z zespołem swojego siostrzeńca.
Dokument opowiadający o legendarnym festiwalu Woodstock, który odbył się w 1969 roku.
Wiosna 1981 roku. Janek, uczeń klasy maturalnej, mieszka w nadmorskim miasteczku. Razem z dwoma kolegami i bratem zakładają zespół punkowy i nazywają go WCK, czyli wszystko, co kocham. Janek zgłasza WCK na koszaliński festiwal Nowa Fala Rocka. Występ przed publicznością pozwala chłopcom uwierzyć w siebie. Janek zakochuje się w koleżance ze szkoły, Basi. Gdy zostaje wprowadzony stan wojenny, związek nastolatków pada ofiarą polityki - rodzice Basi zakazują córce kontaktów z synem zawodowego wojskowego.
Władysław Szpilman wraz z rodziną mieszka w Warszawie. Jest młodym, zdolnym pianistą, żydowskiego pochodzenia. Gdy do miasta wkraczają Niemcy, i wkrótce potem zakładają getta, młody Władek zarabia jako pianista w kawiarniach. Z biegiem czasu Niemcy rozpoczynają wywóz Żydów, a Szpilmanowi w ostatniej chwili udaje się uniknąć losu rodziny, którą zagnano do wagonu pociągu. Wkrótce potem Władysław ucieka z getta i dzięki polskim przyjaciołom znajduje ukrycie przed okupantami. Niestety nie zaznaje spokoju na długo. Zaraz po wybuchu Powstania Warszawskiego Szpilman musi uciekać.
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.
Kalifornia, lata 80. Wywodząca się z ulic Compton grupa NWA rewolucjonizuje kulturę hip-hopu.
Dublin, rok 1985. Conor to typowy irlandzki chłopak. Chodzi do prywatnej szkoły, kocha grać na gitarze, trochę komponuje. Pewnego dnia dowiaduje się, że kłopoty finansowe rodziny oznaczają dla niego zmianę szkoły, niestety na gorsze. Wszystko się jednak zmienia, gdy chłopak poznaje ekstrawagancką dziewczynę - Raphinę. Pod jej wpływem zaczyna poważnie myśleć o stworzeniu zespołu muzycznego. Wkrótce zmienia wizerunek, przybiera pseudonim i zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. Jednak lokalna sława mu nie wystarcza. Pod wpływem Raphiny, z którą łączy go już coś więcej niż tylko przyjaźń, decyduje się jechać do Anglii, do Londynu, by tam robić karierę.
Chcący zerwać z kryminalną przeszłością młody chłopak, zmuszany do pracy dla bossa mafii, zostaje wrobiony w napad skazany na niepowodzenie.
Młody chłopak z Detroit, Jimmi, ledwie wiąże koniec z końcem. Jego marzeniem jest nagranie własnej płyty i kariera rapera.
Historia wytwórni płytowej Chess Records i artystów, którzy nagrywali dla niej na przestrzeni lat.
Quebec, lata 60. Sylvette i Anglomard witają na świecie swoje czternaste dziecko - Aline. W tej skromnej rodzinie, muzyka jest najważniejsza. Kiedy producent muzyczny Guy Claude odkrywa Aline i jej złoty głos, na myśl przychodzi mu tylko jeden pomysł - uczynić z niej najlepszą piosenkarkę na świecie. Dzięki wsparciu rodziny i doświadczeniu Guya Claude’a oraz rodzącej się między nimi miłości, Aline będzie podążać ku wyjątkowemu przeznaczeniu.
Kiedy trzech przyjaciół z Katowic i Mikołowa kilkanaście lat temu postanowiło założyć grupę Paktofonika, nikt, a tym bardziej oni sami, nie przypuszczał, że będzie to początkiem rewolucji w rodzimym hip-hopie. Przez pryzmat codziennego życia i zmagań młodych raperów z niemniej bezlitosnym niż szare blokowiska środowiskiem muzycznym obserwujemy realia Polski tamtych lat. Przyglądamy się ich drodze na szczyt, a także brutalnemu upadkowi - ten dosłowny okazał się dla jednego z nich śmiertelny.
Jest to historia o nastoletniej dziewczynie o imieniu Mitchie, która desperacko pragnie spędzić wakacje na prestiżowym obozie rockowym. Może to jednak zrobić jedynie pod warunkiem, że będzie pomagać swojej mamie, która zatrudniła się jako kucharka na ww. obozie. Kiedy podczas obozu Mitchie próbuje w samotności swoich umiejętności w śpiewaniu, słyszy ją - choć nie widzi - nastoletni gwiazdor muzyki pop, Shane, i postanawia dowiedzieć się, kto kryje się za tym pięknym głosem. Jednocześnie Mitchie, chcąc zaprzyjaźnić się z "królową obozu" Tess Tyler, okłamuje wszystkich, że jej mama jest prezenterką programu "Hity i Newsy" w Chinach. Jednak Tess nie jest prawdziwą przyjaciółką Mitchie - wykorzystuje ją, a kiedy odkrywa, że główna bohaterka ma piękny głos, spycha ją na dalszy plan, każąc jej śpiewać w chórkach. Po odkryciu kłamstwa Mitchie zostaje skreślona z listy chóru i zakłada zespół z przyjaciółką.
Celebruje życie i muzykę ikony, która inspirowała pokolenia swoim przesłaniem o miłości i jedności. Odkryj pełną mocy historię Boba Marleya o pokonywaniu przeciwności losu i podróż stojącą za jego rewolucyjną muzyką.
Największym osiągnięciem Perryego jest to, że ma żonę i córkę. Kulminacja kryzysu przychodzi w 40-te urodziny, kiedy postanawia urządzić mega imprezę w luksusowym apartamencie.
Kapitan drużyny koszykówki i nowa, zdolna uczennica biorą udział w przesłuchaniach do szkolnego musicalu.
Rok szkolny dobiega końca i uczniowie East High udają się na wakacje. Część z nich podejmuje sezonową pracę w hotelu, gdzie rokrocznie odbywa się konkurs talentów.