Norwegia

Lista najlepszych norweskich filmów

Tweetnij

Tańcząc w ciemnościach (2000)

Selma pochodzi z Europy Wschodniej. Do Stanów przyjechała, żeby zarobić pieniądze na operację swojego syna Genea, który traci wzrok. Ciężko pracuje i oszczędza każdy grosz, ale dziedziczna wada wkrótce to właśnie ją pozbawia wzroku. Jednak Selma nie załamuje się. Posiada bowiem pewien sekret, który pozwala jej przetrwać. Gdy wydarzenia zaczynają ją przerastać, w wyobraźni przenosi się do świata musicalu. Radość, której skąpi jej życie, jest tam, w marzeniach, dzięki nim łatwiej jej znosić życie... które tak kocha.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Pozwól Mi Wejść (2008)

Dwunastoletni Oskar nie ma przyjaciół. Każdego dnia jest nękany przez silniejszych kolegów, którym nie potrafi się przeciwstawić. Pewnego dnia spotyka tajemniczą dziewczynkę o imieniu Eli. Jej pojawienie się rozpoczyna serię śmierci i makabrycznych wydarzeń. Oskar zdaje sobie sprawę, że Eli nie jest zwyczajną istotą. Nie jest jej zimno. Nie jada słodyczy. Nie sprawia jej problemu ułożenie kostki Rubika. Z biegiem czasu chłopiec przekonuje się, że dziewczynka nie potrafi żyć bez ludzkiej krwi. Dziecięca więź okazuje się jednak silniejsza niż strach.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Heavy Trip (2018)

Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną pasją jest śpiew w metalowym zespole Impaled Rektum. Panowie grają razem od 12 lat i nigdy nie dobrnęli do zagrania koncertu. Pewnego dnia odwiedza ich szef wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii. Członkowie zespołu podejmują decyzję - teraz albo nigdy. Kradną furgonetkę, zabierają perkusistę ze szpitala psychiatrycznego i ruszają na festiwal. Zanim jednak dojdzie do pierwszego w ich życiu występu przed publicznością czekają ich przygody z fińską policją, norweską armią i osławioną jednostką "Delta".

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Dobry piesek! (2022)

Z pozoru Christian to idealny kandydat na chłopaka, jeśli nie od razu na męża – jest młody i przystojny, dba o tężyznę fizyczną, odziedziczył po rodzicach grube miliony. Co więcej, kocha pieski i opiekuje się swoim pupilem, Frankiem. Jakieś czerwone flagi? Cóż, jedna. Frank nie jest zwykłym psem. Jest dorosłym facetem przebranym w kostium psa, którego Christian traktuje jak zwierzę.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

W drodze do domu (2010)

Na podstawie serii opowiadań norweskiego pisarza Leviego Henriksena, Bent Hamers Home for Christmas splata losy ludzi usiłujących znaleźć drogę do domu w Wigilię, pod kolorami zorzy polarnej. Akcja rozgrywa się w ciągu kilku popołudniowych godzin w Wigilię Bożego Narodzenia. Poszczególne historie, które momentami się przeplatają, rozgrywają się w małym miasteczku Skogli. Bohaterowie opowiadań obejmują szeroki zakres wieku i sytuacji życiowych, reprezentując zarówno pogodzenie się z własnym życiem, jak i silną frustrację. Niektórzy wykazują wolę zrozumienia i zrobienia czegoś ze swoim życiem, podczas gdy inni się poddają. Głęboko tragiczne i melancholijne wątki mieszają się z humorem i dość frywolnymi rozwiązaniami.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Riko prawie bocian (2017)

Osierocony jako pisklę i wychowany przez bociany, wróbel Riko święcie wierzy, że sam jest bocianem. Prawdę o swoim pochodzeniu odkrywa dopiero w porze migracji, gdy przybrani rodzice – bojąc się, że Riko nie podoła podróży – nie pozwalają mu lecieć do Afryki. Nie zraża to jednak Riko, który postanawia udowodnić światu, że naprawdę jest bocianem i wyrusza w ślad za stadem. W trudnej drodze na południe wspierać go będą nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa Olga oraz narcystyczna papuga Kiki, która marzy o karierze gwiazdy disco. W ich towarzystwie najmniejszy bocian świata odkryje, że małe wróble są stworzone do wielkich celów!

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Pomniejszenie (2017)

Gdy naukowcy pracujący na problemem przeludnienia naszego globu wynajdują metodę zmniejszania ludzi do rozmiaru kciuka, Paul Safranek (Matt Damon) i jego żona Audrey (Kristen Wiig) postanawiają porzucić stresujące życie, by zmniejszyć się i żyć na całego w luksusowym mini-świecie. Pełna niezwykłych przygód i nieskończonych możliwości miniaturowa kraina oferuje więcej niż tylko bogactwa. Paul poznaje zupełnie nowy świat i zdaje sobie sprawę, że ludzie są jednak stworzeni do czegoś większego. [opis dystrybutora dvd]

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Bękart (2023)

W połowie XVIII wieku duński król Fryderyk V oświadczył, że dzikie wrzosowiska Jutlandii należy ujarzmić, uprawiać i kolonizować, aby cywilizacja mogła się rozprzestrzeniać i generować nowe podatki dla domu królewskiego. Nikt jednak nie odważył się zastosować się do dekretu króla. Wrzosowiska oznaczały pewną śmierć – zapomniane przez Boga miejsce nawiedzane przez żarłoczne wilki, rozbójników i brutalną, bezlitosną naturę. Ale późnym latem 1755 roku samotny żołnierz nazwiskiem Ludvig Kahlen wjechał na wrzosowiska w upartym pogoni za marzeniem na całe życie, zdeterminowany, aby osiągnąć swój cel: wrzosowiska albo przyniosą mu bogactwo i zaszczyty, których od dawna szukał …albo pokonaj go.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Lars jest LOL (2023)

Amanda niechętnie otrzymuje zadanie szczególnej opieki nad swoim nowym kolegą z klasy, Larsem, który ma zespół Downa. Ku jej zaskoczeniu Amanda i Lars nawiązują wyjątkową przyjaźń. Jednak próbując się dopasować, Amanda ostatecznie zdradza Larsa, przez co traci zarówno jego, jak i pozostałych przyjaciół. W swoim dążeniu do przebaczenia Amanda musi znaleźć odwagę, aby się wyróżnić i być wierna sobie.

Informacje o filmie Oglądaj cały film
Pokazano TOP 20 norweskich filmów