Całe filmy z gatunku Dokument - Oglądaj online

Oglądaj całe filmy z gatunku Dokument online, bez wychodzenia z domu.

Tweetnij

20 dni w Mariupolu (2023)

Bezkompromisowy dokument, którego nie da się zapomnieć: wstrząsająca relacja dokumentująca zagładę tytułowego miasta, autorstwa jedynego dziennikarza, który pozostał w nim do końca. Film Czernowa, który z narażeniem życia rejestrował rosyjskie zbrodnie wojenne i codzienne życie mieszkańców Mariupola, to nie reporterski zapis wydarzeń, ale przeszywający, pełen pasji dokumentalny akt oskarżenia.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Senna (2010)

"Senna" to oparta na faktach historia o brazylijskiej legendzie wyścigów samochodowych, kierowcy wyścigowym Ayrtonie Senna, który przez wielu jest uważany za najlepszego kierowcę wszechczasów. Oprócz niepowtarzalnej kariery Senny w Formule 1, film obejmuje jego fizyczną i duchową podróż przez życie, zarówno na torze wyścigowym jak i poza nim. Pokazuje jego dążenie do perfekcji oraz przemianę niesamowicie uzdolnionego nowicjusza, którego talent eksplodował w F1 w roku 1984, w kierowcę-legendę, co nastąpiło po tragicznych wydarzeniach z toru Imola w 1994 roku. Film powstał w pełnej współpracy z rodziną Senny oraz zarządem Formuły 1 i jest pierwszym oficjalnym dokumentem o życiu Senny; zawiera porywające materiały archiwalne, których wiele ujrzymy po raz pierwszy.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Renaissance: A Film by Beyoncé (2023)

Podkreśla podróż Renaissance World Tour, od jej powstania, przez otwarcie w Sztokholmie w Szwecji, aż do finału w Kansas City w stanie Missouri. Chodzi o intencję Beyoncé, ciężką pracę, zaangażowanie w każdym aspekcie produkcji, jej twórczy umysł i cel, jakim jest stworzenie dziedzictwa i opanowanie rzemiosła. Trasa koncertowa Beyoncé Renaissance World Tour, przyjęta z niezwykłym uznaniem, stworzyła sanktuarium wolności i wspólnej radości dla ponad 2,7 miliona fanów.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Dawn Wall: Wspinaczka po rekord (2017)

W Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii znajduje się granitowy monolit El Capitan, marzenie wielu wspinaczy. Amerykańscy wspinacze Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson postanowili po raz pierwszy w historii pokonać tę trudną trasę skalną bez lin i pomocniczego sprzętu. Film dokumentuje ich 19-dniowy wyczyn, pokazując przygotowania, poszczególne etapy i prywatne życie wspinaczy. Wspinają się za pomocą uchwytów i przyczółków nie grubszych niż karta kredytowa, a w nocy śpią w przymocowanych do skały hamakach. Film ujawnia trudne doświadczenia życiowe Caldwella, których kulminacją był projekt wspinaczki na The Dawn Hall, i celebruje wytrwałość, koleżeństwo oraz duch wielkich marzeń, który motywuje człowieka do działania.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Nothing Compares (2022)

W wieku 23 lat była międzynarodową gwiazdą, a jej piosenki plasowały się na szczytach list przebojów. Za to kiedy kończyła 26 lat, regularnie ją oczerniano i wyśmiewano. Sinéad O’Connor to ikona irlandzkiej muzyki, która wyprzedzała swoje czasy. Film opowiada o jej fenomenalnym dojściu do światowej sławy oraz o tym, jak obrazoburcza osobowość doprowadziła do usunięcia jej z panteonu gwiazd muzyki pop. Obserwujemy Sinéad zarówno podczas koncertu w Medison Square Garden w 1992 roku, jak i w czasie słynnego występu w Saturday Night Live, gdzie a capella zaśpiewała kultowy utwór Boba Marleya w proteście przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kościele katolickim i publicznie podarła fotografię Jana Pawła II. Szczery wywiad stanowi podstawę narracji filmu.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Free Solo: ekstremalna wspinaczka (2018)

Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan - wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. "Free Solo" zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Kiedy byliśmy królami (1996)

Jest rok 1974. Muhammad Ali ma 32 lata i wielu uważa, że ​​jego najlepszy okres już minął. George Foreman jest dziesięć lat młodszy i jest mistrzem świata wagi ciężkiej. Promotor Don King chce wyrobić sobie markę i oferuje obu zawodnikom po pięć milionów dolarów za walkę ze sobą, a kiedy się zgadzają, King musi tylko wymyślić pieniądze. Znajduje chętnego sponsora w Mobutu Sese Suko, dyktatorze Zairu, i rozpoczyna się „Rumble in the Jungle”, w tym festiwal muzyczny z udziałem najlepszych czarnoskórych wykonawców w Ameryce, takich jak James Brown i B.B. King.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Amy (2015)

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Film balkonowy (2021)

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. Film to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Całe to piękno i krew (2022)

Fotografka, buntowniczka, aktywistka – Nan Goldin jest żywą legendą, znaną ze stawania zawsze po stronie słabszych. Stworzenia jej filmowego portretu podjęła się wybitna reżyserka Laura Poitras (nagrodzona Oscarem® za film „Citizenfour”). Tak powstało „Cało to piękno i krew” – trzymająca w napięciu jak rasowy thriller i zachwycająca wizualnie opowieść o sztuce, która ma odwagę zmieniać świat. Cofamy się do początków kariery Goldin, kiedy tworzyła kolorowe, intymne zdjęcia przedstawiające rewolucję seksualną, ją samą oraz jej przyjaciół. Wtedy była pre-kursorką, rzucającą wyzwanie męskiemu światu fotografii. Obecnie całą energię poświęca założonej przez siebie grupie aktywistycz-nej PAIN, która staje w obronie osób uzależnionych od środków przeciwbólowych i walczy z producentami tych leków – rodziną Sacklerów. Czy uda jej się po raz kolejny zapoczątkować spo-łeczną zmianę, dającą nadzieję na lepszą przyszłość?

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Wham! (2023)

W 1982 roku dwóch nastoletnich przyjaciół, George Michael i Andrew Ridgeley, wyruszyło na podbój świata jako duet WHAM! Ten cel udało im się osiągnąć w czerwcu 1986 roku, kiedy to zagrali swój ostatni koncert na Stadionie Wembley. Teraz, po raz pierwszy w historii, prezentujemy niesamowitą opowieść wyrażoną ich własnymi słowami o tym, jak w ciągu czterech lat świat muzyki pop został zupełnie zdominowany przez ich ponadczasowe hity, przebój za przebojem — „Club Tropicana”, „Wake Me Up Before You Go Go”, „Freedom”, „I’m Your Man” i oczywiście „Last Christmas”.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Wulkan miłości (2022)

Katia i Maurice Krafftowie kochali dwie rzeczy — siebie nawzajem i wulkany. Para ta wędrowała po całej kuli ziemskiej, goniąc za wybuchami wulkanów i dokumentując swoje odkrycia. Zginęli w 1991 roku, ale pozostawili po sobie spuściznę, która wzbogaciła nasze rozumienie świata natury. Czerpiąc z ich archiwów, film „Wulkan miłości” opowiada historię powstawania i destrukcji, gdy tych dwoje naukowców zapuszcza się w nieznane, a wszystko to z miłości.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

KUBA (2024)

Nie da się zbudować charakteru bez ogromnego wysiłku. To te najtrudniejsze momenty w życiu decydują, kim tak naprawdę jesteśmy. Kuba Błaszczykowski, kapitan reprezentacji Polski i skrzydłowy Borussi Dortmund, zawsze walczył do końca. I podnosił się za każdym razem, nawet w najtrudniejszych chwilach. Na boisku i poza nim. Oto KUBA – prawdziwa legenda.

Informacje o filmie Oglądaj cały film
Pokazano TOP 30 Całych Filmów z gatunku DOKUMENTALNY do obejrzenia online po Polsku.

Gatunek filmowy Dokument Całe Filmy po polsku

Filmy dokumentalne wprowadzają nas w fascynujący świat prawdziwych historii, głębokiej eksploracji rzeczywistości i inspirujących opowieści. To gatunek, który nie tylko dostarcza informacji, ale także prowokuje do refleksji i zmienia nasze spojrzenie na świat.

Czym są filmy dokumentalne?

Film dokumentalny to gatunek, który koncentruje się na przedstawianiu prawdziwych wydarzeń, postaci i historii. Oferuje on różnorodne style narracyjne, od obiektywnego raportu po osobiste wyznania twórców. Filmy dokumentalne pozwalają nam zagłębić się w tematy, które nas intrygują lub obchodzą, i zobaczyć świat z nowej perspektywy.

Dlaczego filmy dokumentalne są wartościowe?

Filmy dokumentalne są ważne, ponieważ pozwalają nam zrozumieć świat i ludzi wokół nas. Często ukazują one nie tylko problemy społeczne, kulturowe i ekologiczne, ale także pokazują, jak możemy wpływać na zmiany i działania. To gatunek, który może budzić emocje, budować świadomość i wpływać na naszą postawę wobec różnych kwestii.

Nowe trendy w filmach dokumentalnych

Gatunek filmów dokumentalny ciągle się rozwija, wprowadzając nowe style i techniki. Współczesne filmy dokumentalne często łączą elementy narracji z efektami specjalnymi, tworząc produkcje, które są zarówno edukacyjne, jak i wciągające.

Filmy dokumentalne to gatunek, który jest źródłem wiedzy, inspiracji i głębokiej refleksji. Oglądanie ich to nie tylko edukacyjna podróż, ale także okazja do zrozumienia świata i innych ludzi w bardziej kompleksowy sposób. Niezależnie od tego, czy interesują cię przyrodnicze dokumenty, portrety znanych postaci, czy też analiza społecznych problemów, filmy dokumentalne zawsze oferują coś, co może cię zainspirować i zainteresować.