Całe filmy z gatunku Science Fiction - Oglądaj online

Oglądaj całe filmy z gatunku Science Fiction online, bez wychodzenia z domu.

Tweetnij

Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje (1980)

Kolejna część Gwiezdnej Sagi opowiada o wydarzeniach toczących się kilka lat po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Luke Skywalker (Mark Hamill) i pozostali Rebelianci uciekają po całej Galaktyce przed zakusami okrutnego Imperium. Bezpieczną ostoję znajdują na lodowej planecie Hoth. Jednak Imperium lokalizuje tę bazę. Rebelianci muszą uciekać. Luke udaje się do układu Dagobah, żeby spotkać się z Mistrzem Jedi, Yodą (Frank Oz) i pobrać od niego nauki. Natomiast Han (Harrison Ford), Leia (Carrie Fisher), Chewie (Peter Mayhew) i roboty uciekają na planetę Bespin, do dawnego przyjaciela Hana - Lando Calrissiana (Billy Dee Williams). Nie wiedzą, że wpadli w podstępnie uknutą przez Imperium pułapkę...

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Mechaniczna Pomarańcza (1971)

Historia czterech wandali: Petea (Michael Tarn), Georgiego (James Marcus), Dima (Warren Clarke) oraz przywódcy grupy Alexa (Malcolm McDowell). Wieczory chłopcy spędzają przesiadując w barze i pijąc mleko, wsłuchują się w przepiękną muzykę Ludwiga van Beethovena. W nocy zaś w pełni oddają się swojemu hobby, jakim jest bicie i dręczenie znacznie słabszych od siebie. Jednak ich "szczęście" nie trwa wiecznie. W grupie dochodzi do małych sprzeczek. Na poprawienie sobie humorów chłopcy postanawiają popełnić zbrodnię. Sytuacja wymyka się spod kontroli i dochodzi do tragedii. Przyjaciele Alexa wydają go policji. Chłopak trafia do więzienia. Po kilku spędzonych tam latach otrzymuje propozycję wzięcia udziału w dziwnym eksperymencie...

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja (1977)

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... Rycerze Jedi zostali wytępieni, a Imperium żelazną ręka sprawuje rządy nad całą galaktyką. Mała grupa Rebeliantów podejmuje walkę kradnąc tajne plany najpotężniejszej broni Imperium - tzw. Gwiazdy Śmierci. Najbardziej zaufany sługa Imperatora - Darth Vader musi odzyskać plany i odnaleźć ukrytą bazę buntowników. Księżniczka Leia - wzięta do niewoli przywódczyni Rebeliantów, wysyła sygnał z wezwaniem pomocy, który zostaje przechwycony przez zwykłego chłopaka z farmy - Lukea Skywalkera. Wychodząc naprzeciw swemu przeznaczeniu, Luke podejmuje wyzwanie i rusza na ratunek Księżniczce chcąc pomóc Rebeliantom w obaleniu Imperium. W misji pomagają mu niezwykli sojusznicy - mądry Obi-Wan Kenobi, nieco arogancki gwiezdny awanturnik Han Solo i jego lojalny towarzysz Chewbacca a także dwa droidy R2-D2 i C-3PO.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Zakochany bez pamięci (2004)

Joel odkrywa, że jego wieloletnia dziewczyna Clementine, po rozpadnięciu się ich związku poddała się eksperymentalnej operacji doktora Howarda Mierzwiaka, polegającej na wymazaniu z pamięci wszelkich wspomnień o swoim byłym ukochanym. Sfrustrowany tym faktem, postanawia skontaktować się z tajemniczym psychiatrą, aby również poddać się kuracji i wymazać ze swojej pamięci Clementine. Jednak w trakcie zabiegu, gdy wspomnienia Joela zaczynają stopniowo zanikać, przekonuje się, że wciąż kocha Clementine i tak naprawdę nie chce wyrzucać jej ze swojego umysłu. Ponieważ doktor Mierzwiak i jego współpracownicy ani myślą przerywać operacji, Joel stara się schować wspomnienia wspólnej przeszłości z Clementine w innych zakamarkach pamięci.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Metropolis (1927)

Przyszłość. Ludzie są podzieleni na dwie grupy: myślicieli, którzy stwarzają plany (ale nie wiedzą jak wszystko działa), oraz robotników, którzy wytwarzają (ale nie mają żadnej wizji). Są od siebie kompletnie odseparowani, ale razem tworzą jednak całość. Jeden człowiek z grupy myślicieli ośmiela się odwiedzić podziemia, gdzie robotnicy wykonują trudną pracę. Jest bardzo zdziwiony tym, co zobaczył...

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Stalker (1979)

W małej, rosyjskiej miejscowości, miało kiedyś miejsce lądowanie kosmitów. Kosmici już się wynieśli - po ich lądowaniu powstał obszar, zwany Strefą, obszar, który rządzi się własnymi prawami, każdy może do niego wejść, ale nie każdy zdoła go opuścić. Po Strefie oprowadzają ludzi Stalkerzy. Jeden z nich ma za zadanie wprowadzić do strefy dwóch ludzi - Pisarza i Profesora. Pragną oni dotrzeć do tajemniczego miejsca, istniejącego w samym środku Strefy, gdzie człowiek może spełnić swoje najskrytsze marzenia. Wędrówka jednak może okazać się arcytrudna...

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Coś (1982)

Akcja toczy się zimą 1982 r. w odciętej od świata bazie naukowej na Antarktydzie. Śmierć sieje tam Obcy - przybysz z nieznanej planety, którego pojazd rozbił się niegdyś na Ziemi i który właśnie teraz zbudzony został z lodowego snu. Ma on umiejętność nieustannej zmiany kształtów. Ponieważ egzystuje wyłącznie we wnętrzu żywego organizmu próbuje upodobnić się do swego nosiciela. Zaczyna od psa, kończy na człowieku.

Informacje o filmie Oglądaj cały film
Pokazano TOP 30 Całych Filmów z gatunku SCIENCE FICTION do obejrzenia online po Polsku.

Gatunek filmowy Science Fiction Całe Filmy po polsku

Gatunek filmowy science fiction to podróż w przyszłość, eksploracja kosmicznych tajemnic i analiza możliwych skutków postępu technologicznego. To gatunek, który kształtuje naszą wyobraźnię, inspiruje naukowców i prowokuje pytania o nasze miejsce we wszechświecie.

Czym jest gatunek Science Fiction?

Science fiction, znane również jako sci-fi, to gatunek filmowy, który eksploruje koncepcje i technologie, które obecnie nie istnieją, ale mogą mieć miejsce w przyszłości. Filmy sci-fi często zawierają elementy nauki, technologii, kosmosu i alternatywnych rzeczywistości. To gatunek, który pobudza wyobraźnię, stawia pytania o naturę ludzkości i pozwala marzyć o nieograniczonych możliwościach.

Dlaczego filmy Science fiction są wartościowe?

Filmy science fiction są ważne, ponieważ przekazują nam wizje przyszłości, które mogą być zarówno inspirujące, jak i przerażające. Oferują one refleksję nad etycznymi i społecznymi konsekwencjami postępu technologicznego. To gatunek, który pomaga nam zrozumieć naszą rolę w ewolucji ludzkości i przybliża nas do odpowiedzi na pytania o naszą egzystencję w kosmosie.

Nowe trendy w filmach Science fiction

Gatunek filmowy science fiction stale się rozwija, wprowadzając nowe technologie i pomysły. Współczesne filmy sci-fi często eksplorują kwestie związane z sztuczną inteligencją, podróżami międzygwiezdnymi i ekologicznymi wyzwaniami, dostarczając widzom nowoczesne spojrzenie na przyszłość.

Science fiction to gatunek, który poszerza nasze horyzonty i kształtuje naszą wyobraźnię. Oglądanie filmów sci-fi to nie tylko rozrywka, ale także okazja do zastanowienia się nad tym, co może nas czekać w przyszłości. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem klasyki gatunku, czy też poszukujesz nowych, odważnych wizji, filmy science fiction zawsze oferują coś, co może cię zainspirować i pobudzić do myślenia.