Całe filmy z gatunku Akcja - Oglądaj online

Oglądaj całe filmy z gatunku Akcja online, bez wychodzenia z domu.

Tweetnij

Podziemny krąg (1999)

Co ty możesz o sobie wiedzieć, jeśli nigdy nie walczyłeś? W tym niezwykłym, pełnym niespodziewanych zwrotów akcji i nie pozbawionym swoistego humoru filmie w reżyserii Davida Finchera ("Siedem") oryginalne i dynamiczne kreacje stworzyli Brad Pitt ("Siedem") i Edward Norton ("Lęk pierwotny"). Jack (Norton) cierpi na chroniczną bezsenność i jest całkowicie znudzony swym dotychczasowym życiem. Do czasu, gdy spotyka charyzmatycznego Tylera Durdena (Pitt) - sprzedawcę mydła o dość pokrętnej filozofii życia... Uważa on bowiem, że samo-doskonalenie jest dla słabeuszy, a to co rzeczywiście sprawia, że warto żyć to samo-destrukcja.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Harakiri (1962)

Japonia, XVII wiek. Na dwór potężnego klanu przybywa ronin, by prosić o zezwolenie na popełnienie rytualnego samobójstwa. W odpowiedzi słyszy historię samuraja, który kilka miesięcy wcześniej przybył z taką samą prośbą. Wkrótce okazuje się, że historie obu roninów w zaskakujący sposób łączą się ze sobą... "Harakiri" jest dziś uważane za jedno z największych arcydzieł japońskiego kina, dzieło tej klasy co "Rashomon" czy "Siedmiu samurajów" (filmy te łączy również osoba scenarzysty, legendarnego Shinobu Hashimoto). Niezwykły wizualnie film Masakiego Kobayashiego wyróżniono Specjalną Nagrodą Jury na festiwalu w Cannes.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Siedmiu samurajów (1954)

Dramat samurajski. Epicka opowieść, której treścią jest historia mieszkańców pewnej japońskiej wioski nękanej i co roku najeżdżanej przez bandę 40-tu opryszków zabierających jej mieszkańcom coroczny dorobek ich ciężkiej pracy na roli. Zdesperowani rolnicy wynajmują do obrony przed bandytami roninów - samurajów "bez pana", którzy za przysłowiową "garstkę ryżu" podejmują walkę z najeźdźcami.

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje (1980)

Kolejna część Gwiezdnej Sagi opowiada o wydarzeniach toczących się kilka lat po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Luke Skywalker (Mark Hamill) i pozostali Rebelianci uciekają po całej Galaktyce przed zakusami okrutnego Imperium. Bezpieczną ostoję znajdują na lodowej planecie Hoth. Jednak Imperium lokalizuje tę bazę. Rebelianci muszą uciekać. Luke udaje się do układu Dagobah, żeby spotkać się z Mistrzem Jedi, Yodą (Frank Oz) i pobrać od niego nauki. Natomiast Han (Harrison Ford), Leia (Carrie Fisher), Chewie (Peter Mayhew) i roboty uciekają na planetę Bespin, do dawnego przyjaciela Hana - Lando Calrissiana (Billy Dee Williams). Nie wiedzą, że wpadli w podstępnie uknutą przez Imperium pułapkę...

Informacje o filmie Oglądaj cały film

Oldboy (2003)

Oh Dae-su zdaje się prowadzić całkiem normalne i ustabilizowane życie. Ma żonę i małą córkę, jednak zostaje uprowadzony w dniu jej urodzin. Budzi się w mieszkaniu, które jest całkowicie odcięte od świata. Jedynym oknem na świat jest telewizor. Oh Dae-su uczy się wielu nowych rzeczy, spisuje pamiętniki i planuje zemstę. W tym więzieniu spędza 15 lat, gdy zostaje wypuszczony, dowiaduje się, że ma zaledwie kilka dni na poznanie prawdy. Staje przed wyborem: zemsta, czy wiedza o tym, dlaczego?

Informacje o filmie Oglądaj cały film
Pokazano TOP 30 Całych Filmów z gatunku AKCJI do obejrzenia online po Polsku.

Gatunek filmowy Akcja Całe Filmy po polsku

Gatunek filmowy akcji od dawna przyciąga widzów spektakularnymi scenami i niesamowitymi wyczynami kaskaderów. To gatunek, który błyskawicznie przyśpiesza bicie serca i nie pozwala na nudę.

Czym są filmy akcji?

Gatunek filmowy akcji to odmiana, która skupia się na ekscytujących sekwencjach akcji, przygodach bohaterów i niezapomnianych starciach. Te filmy są znane z rozbudowanych scen walki, pościgów samochodowych, a także innych spektakularnych wydarzeń, które trzymają widza w ciągłym napięciu.

Dlaczego filmy akcji są wartościowe?

Filmy akcji oferują widzom odskocznię od codziennego życia i możliwość udziału w niesamowitych przygodach. Te produkcje podnoszą poziom adrenaliny i pozwalają widzom zanurzyć się w świat emocji i wyczynów kaskaderskich, których na co dzień nie doświadczamy. To gatunek, który uczy nas odwagi, determinacji i siły ludzkiej woli.

Nowe trendy w filmach akcji

Gatunek filmowy akcji ciągle się rozwija, wprowadzając nowe technologie i innowacyjne podejścia. Współczesne filmy akcji często łączą efekty specjalne z głębszymi fabułami, tworząc produkcje, które są zarówno emocjonujące, jak i satysfakcjonujące intelektualnie.

Filmy akcji to gatunek, który dostarcza emocji, adrenaliny i spektakularnych wrażeń. Oglądanie ich to nie tylko rozrywka, ale także okazja do zanurzenia się w świecie niebezpieczeństwa i odwagi. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem klasycznych dreszczowców, czy też poszukujesz nowych, ekscytujących przygód, filmy akcji zawsze oferują coś dla każdego.